Blog

Otel Web Sitesi Tasarımı

Otel web sitesi tasarımı

Otel web sitesi tasarımı nda en iyi işleri çıkardığımıza dair sizlere temenni verebiliriz. Bunu söylemeye cesaret bulduğumuz nokta şudur. Mimoza Bilişim oyunu her zaman kuralına göre oynar. Kaliteli iş ortaya çıkarmak her zaman ilk odak noktamız.

Otel web sitesi tasarımı
Kaliteli Otel Web Sitelerimiz

İnternette ki kimliğiniz otelinizin müşteri potansiyelinde çok büyük bir etkendir. İnsanlar gidip kalacakları otelin web sitesinden kesinlikle çok etkilenirler. Neden derseniz, daha önce hiç bulunmadıkları bir yere gidecekleri için nerede ise tüm öğrenecekleri web sitenizden olur.

Şimdi dilerseniz şu hikaye ile otel web tasarımı işlerimizin nasıl bir seyir izlediğine bakalım. Veli bey Marmaris’te bir apart otel işletiyor olsun. Apart otelinde müşterilerini her zaman memnun tutmayı bilmiş ve temizlik onlar için her zaman en önemli koşul olmuştur. Çalışanlarının haklarını gereği gibi ödemiş, fakat bir eksiklik olduğunu düşünmektedir. İnsanlar apart otelde kalkmak için genelde cep telefonlarını ve sosyal medya yorumlarını çokcana okumalarının yanında, birde plan yapıp kalacakları aparta önceden karar verme davranışı göstermekteler. Bunun için hem mobil cihazlarda çok daha kolay bulunup beğenilmeleri, hem sosyal medyada en iyi temsil edilmeleri ve de etkileyici bir web sitesinin olması gerektiğine karar verir. Bunun için internetten bir arama yapar ve Mimoza Bilişim’den Onur Kalafat ile görüşür.

Otel web şablonu örneği

Otel Web Sitesi Tasarımı Sürecimiz

Onur bey, Veli beye kendileri için sağlayabileceği imkanları anlatır. Örneğin eğer dilerlerse, istedikleri kadar revisyon hakları ile beraber 24 saat içinde hazır otel web sitesi sunabileceklerini anlatır. Bir ekip ruhu ile arama motorlarında kolayca bulunan, SEO su yapılmış bir otel web sitesi sunabileceklerini anlatır.

Business people discussing together in conference room during meeting at office.
SEO Sürecimiz

Mimoza Bilişim, otel web sitelerinin nasıl olmalı sorusunu Veli beye sorar ve Veli bey özel isteklerini anlatır ve bunun üzerine otel web sitesi örneklerini Mimoza Bilişim kendilerine sunar. Daha sonra ödeme konusunda Mimoza Bilişim kaliteli bir çalışma için kendilerine maxi paket bir tasarım projesi önerir. Maxi paket otel web sitesi fiyatları şu şekildedir.

[CP_CALCULATED_FIELDS id=”8″]

Artık Veli bey için sıra mükemmel sonucu almak için çok az bir bekleme sürecine işaret ediyor.

Time is money
Vakit Nakittir

Veli bey heyecanını dolu dolu yaşamak istediğinden web sitesinin 24 saat içerisinde hazır olmasını diler. Bunun üzerine Mimoza Bilişim kendilerine tüm departmanlarda ki görev dağılımını şöyle açıklar:

 1. Web tasarım ve SEO Onur bey
 2. Grafik tasarım Esma hanım
 3. Sosyal medya çalışması Şengül hanım
 4. Mobil uygulama geliştirme Cihad bey
 5. İçerik Sinem hanım
 6. Sitenin İngilizce çevirisi Perizat hanım
 7. Sitenin Almanca çevirisi Ayfer hanım
 8. Sitenin çoklu dil SEO’su Onur bey

Mimoza Bilişim’den Onur bey Veli beye bu anlatılanlar ile beraber kullanılan programların tamamen lisanslı olduğu, çalışmaların yıllar boyunca saklanacağını bildirir.

Otel Rezarvasyon Sistemi

Bu arada Veli bey otel rezarvasyon sistemi ile ilgili bilgi almak ister ve MB sözcüsü Onur bey kendilerine anlatır:

Kullandığımız otel şablonları, en gelişmiş otel rezervasyon sistemini içerir. Şimdiye kadar yaptığımız tüm sitelerde en gelişkin ileri düzey özellikleri kullandık. Bunların arasında, kariyer CV gönderme özelikleri, canlı içerik sunucular vb. verilebilir. Otel rezarvasyon sistemi için yine en kaliteli yazılım ve eklentiler şablonlarımızda en gösterişli yerlerde bulunmaktadır.

Otel Web Sitesi Tasarımı
Otel Web Sitesi Tasarımı

Rezarvasyon takibi ile beraber web sitesinin tüm teknik özellikleri ekibimiz tarafından kurulur. En kaliteli ve lisanslı görsel ve grafikler kullanılır. Mail takibi vb. otel sahiplerine anlatılır.

Otel sahipleri eğer web sitesi düzenlemeyi öğrenmek isterlerse, otel sahiplerine bu konuda yardımcı olunur. Uzaktan özel konferans sistemimiz ile yada yakın bir bölgemizde iseler birebir bilgisayar ile anlatılır.

Veli bey bunları öğrendiğine çok memnun olur.

Otel Web Sitesi Tasarımı – Hazır Web Tasarım

Mimoza Bilişim ekibinde kavrayışların ötesine geçen çok hızlı web tasarımcılar ve grafikerler bulunur. Bizden hazır web sitesi almak isteyen müşterilerimize (otel web siteleri dahil) şu başlıklar altında 24 saat içerisinde web siteleri sunulur. Bu başlıklar şunları içerir.

 1. Özgün web tasarım
 2. Sitenize özgü lisanslı görseller
 3. Site içi arama motoru optimizasyonu (SEO)
 4. En az 3 adet SEO uyumlu 500 ila 1000 kelimelik içerik
 5. Çevrimiçi rezarvasyon sitemi (Online Booking sistemi) kurulumu

Ayrıca şu hizmetler için ayrıdan ücret talep edilmez;

 1. Sınırsız Cpanel hosting (Sınırsız site barındırma alanı)
 2. Alan adınız
 3. Gerekli durumlarda LOGO’nuz
 4. SSL sertikanız
 5. Tanıtım Videonuz

Bizden hazır web sitesi almak isteyen otel sahipleri için artı 2500 ₺ ücretimiz bulunuyor ve 24 saat içerisinde siteleri teslim ediliyor. Ayrıca revizyon hakları saklı tutuluyor.

light trails with modern building
Mimoza Bilişim Hızlı ve Güvenli

Otel Bulma Siteleri Tasarımı

Mimoza Bilişim sizlere otel bulma siteleri hizmetide sunmaktadır. Bunun için hazır şablonları kullanırız. Zannedersek daha çok özel alanlarda yani kamp tatili, yada, sadece Balkan turları vb. spesifik alanlarda otel bulma sitenizi yaptırırsanız başarı sağlama olasılığınız artar. Çünkü herkesin çoktan benimsediği çok geniş ölçekte hizmet eden otel bulma siteleri bulunmakta. Bunlardan bir tanesi hotels.com örnek olarak verilebilir. Bu yüzden, örneğin sırf Pattaya otelleri vb. temalarda daha başarılı olabilirsiniz. E tabi bu yine size kalmış. Bizden bir tavsiye.

Otel Tanıtım Yazıları

Dilerseniz sizlere SEO uyumlu, kaliteli ve işinize gerçekten yarayacak otel tanıtım yazıları hazırlayabiliriz. İçerik hizmetlerimizin çok gelişmiş olduğunu söylemekten çok mutluyum. Ben şahsen orta okul yıllarından bu yana yazarım. Üniversite’de çok yoğun bir Advanced Writing (ileri yazma becerileri) dersimiz oldu. Ayrıca Türkçe Yazılı ve Sözlü Anlatım Dersimizin zorluğundan baya yakınmıştım. Fakat şu an meyvalarını alıyorum. 2008 yılından bu yana SEO uyumlu yazılar yazıyorum. 2016 yılında müşterilerimiz için yazmaya başladık. 2018 yılından bu yana, son 2 yıldır, bir dolu içerik yazarı yetiştirdim. Bu okuduğununuz yazı dahil bir dolu yazım arama motorlarında ya ilk sıralarda yada en üsttedir.

Otel Web Sitesi Tasarımı
Otel Web Sitesi Tasarımı

Otel tanıtım yazıları hizmetimiz SEO uyumlu yazma, editörlük, lisanslı görsel sağlama (projenize özel) gibi hizmetleri kapsar. Bunun yanında sizlere Alexa, ahrefs, MOZ, Semrush sistemlerinden en etkili anahtar kelimeler ile semantik (arma motorları için anlamsal) otel tanıtım yazıları hazırlıyoruz. Tabi sitenize girişini sağlayıp özgün ve lisanslı mataryeller ile destekliyoruz.

Otel Web Sitesi Güncelleme İşlemleri

Otel web sitesi güncelleme işlemlerinizi projenizi aldığımız zamandan itibaren tam bir yıl boyunca eğitimini yada imkanınız olmaması halinde tatbikini yerine getiriyoruz. Mimoza Bilişim işini hakkı ile yapan bir web geliştiriciler ekibidir. Referanslarını aldığımız birbirinden farklı tam 15 adet projemizi portfolyo sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Portfolyo sayfamız burasıdır.

http://www.eski.mimozahosting.com/portfolyomuz/

Otel Web Sitesi Tasarımı Sonuç – Otel Web Sitesinde Olması Gerekenler

Bir otel web sitesinde olması gerekenleri şu şekilde listeleyebiliriz.

 • Göz alıcı vitrin alanı
 • Tam anlamı ile kullanıcı dostu olması
 • Harika bir kullanıcı arayüzü sunmalı
 • Anlatılmaz bir kullanıcı deneyimi sağlamalı ki bir gelen tekrar mutlaka gelmeli
 • Yukarıdakilerin en az ikisi kadar % 50 önem arzeden konu ise Google başta olmak üzere diğer arama motorlarınada İYİ TANITILMIŞ OLMALI. Yani SEO (arama motoru optimizasyonu) çok iyi yapılmış olmalı.
 • Hızlı olmalı

Otel Web Sitesi Tasarımı yazımızı burada bırakırken Mimoza Bilişim’den herkese sevgiler

İletişim

0 530 571 40 67

info@eski.mimozahosting.com

Bir Yanıt Bırakın


Your email address will not be published. Required fields are marked *