Zonguldak SEO Ajansı ‘nın 10 Harika Özelliği

Zonguldak SEO Ajansı
90 / 100 SEO Score

Zonguldak SEO ajansı ndan herkese merhabalar. Türkiye’nin her bölgesine olduğu gibi aynı zamanda Zonguldak ili ve ilçeleri ile Batı Karadeniz  bölgesinde de SEO Ajansı olarak hizmet veren Mimoza Bilişim’den ben Onur. Zonguldak ili ve ilçeleri ile Batı Karadeniz bölgesini ayrı dan belirttim, çünkü siz değerli müşterilerimiz ile yüz yüze görüşme imkanımız bu bölgede çok daha fazladır. 3 yıldır devam ettirmekte olduğumuz ve 20 yıldır ilgilendiğim Web tasarım ve arama motoru optimizasyonu (İngilizce kısaltması SEO) çalışmalarımızda gayet başarılı sonuçlar aldık. Yolumuza müşterilerimizden aldığımız başarılı sonuçların verdiği motivasyon ile emin adımlarla ilerlemekteyiz. Bu noktada aklıma Bernard Shaw’ın bir sözü geliyor.


Yaptığım 10 şeyden 9’unun başarısızlıkla sonuçlandığını gördüm gençken, başarısız olmak istemiyordum, onun için bende 10 kat fazla çalıştım. 

George Bernard Shaw

SEO Nedir? Zonguldak SEO Ajansı cevaplıyor.

SEO bir kelime değil, bir kısaltmadır ve İngilizce Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden meydana gelir ve anlamı “Arama Motoru Optimizasyonu” dur. İngilizce telaffuzu “es i o ” şeklindedir.

SEO ajansı bir web sitesinin, üstlendiği misyonun ve sunduğu vizyonun, arama motorlarında kolaylıkla bulunmasını sağlayan kişi yada kurumdur..

Örneğin; Vedat bey bir ayakkabıcı dükkanı sahibi olsun. Sitesinin alan adı ise www.vedatkundura.com olsun. Vedat bey, dükkanının bulunduğu ilçede kolayca bulunmasını istemektedir. Bunun için sattığı ayakkabı türlerine bağlı olarak ilçesinde en iyi ayakkabıcı olmak istemektedir. Bu nedenle internette KDZ Ereğli SEO ajansı diye arama yapar. ve ekran görüntüsünde ki sayfaya ulaşır. Kendisi arada sırada bilgisayar dergileri vs. okuduğu için az çok doğal arama sonucu nedir, reklam nedir öğrenmiştir.

KDZ Ereğli SEO Ajansı
KDZ Ereğli SEO Ajansı

Ulaştığı sonuç aynı zamanda Zonguldak SEO ajansı olan Mimoza Bilişim olur. Bizden istediği kendisinin yaptığı kunduracılık işinde ilk sonuç olarak belirmektir.

Bunun için hemen bir çalışma başlatırız. Ne tip ayakkabılar sattığı, Fiyatlandırmasını rakiplerine göre nasıl yaptığı vs. öğreniriz. Bundan sonra sırası ile;

a) İçerik hazırlanır

b) İçerikler SEO uyumlu hale getirilir.

c) İçeriklerde kullanılan anahtar kelime sıraları izlenir.

d) İstenilen pozisyonlara ulaşıp ulaşmadığı sınanır.

e) Gerekli revizyonlar yapılır.

f) İçeriklerin mutlaka istenilen sonuçlara ulaşması sağlanır.

g) Bunun için gerekli tüm SEO çalışmaları yapılır.

SEO Ajansı Nedir ?

Bir SEO Ajansı kendisine verilen bir arama motoru optimizasyonu (SEO) işini müşterisi namına gerçekleştiren kişi yada kurumdur. Bir SEO ajansı nın kullandığı SEO araçları çok farklı türden ve çeşitlidir. Bana kalırsa SEO bir sanattır. Aynı zamanda dürüst bir SEO cu; SEO dünyasının bilinen 3 temel kavramından birini taşır;

 • Beyaz şapkalı SEO
 • Gri şapkalı SEO
 • Siyah şapkalı SEO

Biz bunlardan kendimizi bildiğimiz bileli sadece beyaz şapkalı SEO hizmeti sunarız. Beyaz şapkalı SEO etiktir.

Beyaz Şapkalı SEO Ajansının Özellikleri

 1. Özgün içerik kullanır.
 2. Arama motorlarını yanıltmaya kalkışmaz
 3. Anlık değil, uzun vadede sonuç güder.

Zonguldak’ın En İyi SEO Ajansı

Zonguldak ve bölgesinin en iyi SEO ajansı olduğumuzu iddia ediyoruz. Çünkü bu alanda 20 yıllık tecrübemiz ve 3 yıllık iş tecrübemiz bulunmaktadır. SEO işini sevdiğimiz gibi, yabancı dilede sahip olduğum için SEO alanında ki tüm gelişmeleri sadece Türkiye’den değil Tüm Dünya’dan takip etmekteyim.

Peki arama motoru optimizasyonu bizlere neyi ifade eder ? Bir Hikaye

İstanbul’a yeni gelen ve özgür takılmayı seven turist Micheal İstanbul’da fazla kalmayacağı ve ilk uçakla Konya’ya uçacağı için sevdiklerine mücevherler almak istemektedir. Bu amaçla Google’ın güvenilir bir araç olduğunu bildiğinden Google’da “reliable jewellery store in İstanbul” şekinde bir arama yapınca şu sonuç ilk sonuçtur.

Gider ve Google sonuçlarında en fazla güven oyu almış ve ilk sıra olan kuyumcudan mücevher siparişi yapar ve döndüğünde İstanbul üzeri ülkesine döneceği için parasının bi kısmını verir geri kalanını ise mücevherleri aldığında verecektir.

Peki Bu Alışverişte SEO nun Rolü Ne Oldu ?

 1. Aramada ilk çıkan sonuç internette varlığını koymamış olsaydı bulunamazdı.
 2. Almış olduğu en fazla güven oyu bu kuyum satıcısının kendi emeğidir.
 3. Bu emeğini internete taşıttırmak için bir web master bulmuş yada kendi bu işlemi gerçekleştirmiş olabilir.

Peki SEO insanları yanıltabilir mi?

Buna Google gibi bir şirket olduğunda, kişisel görüşüm olarak kesinlikle mahal vermiyorum. Eğer aramayı başka bir araç ile yapsaydı buna ise diyecek bir sözüm yok.

Bu verdiğimiz sadece bir misal idi. Zaten ilk çıkan sonuç Kapalı Çarşı kuyumcularının rekabete mahal vermemek amacı ile beraber açtıkları bir siteye benzettim.

Bu misal çok çeşitli alanlara uygulabilir. Ve her seferinde sonuç benzerdir.

İşini iyi yapan bir esnaf, iyi bir web master ise yada değilse SEO burada sadece yapılması gereken teknik işlemlerin basamak, basamak uygulanmasıdır. Buna herkes inanmalı ki Google bu noktada tamamen dürüst davranan bir rehberdir. (Buna Google ads – yani Google reklamlarını katmıyoruz, çünkü o işin ticaret boyutudur.)

Google SEO Optimizasyonu Nedir ? Nasıl Yapılır

Google SEO optimizasyonu web sitenizin bütünsel olarak SEO kriterlerine uymasının sağlanmasıdır. Bir nevi sitenizin Google dostu olmasının sağlanmasıdır. Peki Google SEO optimizasyonu nasıl yapılır ?

 • Siteniz dizayn olarak mükemmel hazırlanır.
 • Tüm resim alt etiketleri verilir.
 • Hali hazırda karar verilmiş olan anahtar kelimeleriniz içeriğinize dağıtılır.
 • Tüm arka plan SEO ayarlamalarınız (meta tanım, anahtar kelime vs. yapılır.)
 • İçeriklerinizde sayfa değeri yüksek olan alanınızla ilgili en az 1 siteye bağlantı verilir.
 • Site içi linklemeleriniz oluşturulur. Her sayfada en az bir ilgili site içi linkiniz olur.
 • Buna benzer bir dolu ayarlamayı sizler için yerine getiririz.

Bunları anlatmışken birazda kendimizden bahsedelim. Mimoza Bilişim Zonguldak SEO ajansı başladığı işleri asla yarıda bırakmadı. Bunu çalışmalarımız sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Her zaman aşkla ve sevgiyle işimize sarıldık. Mutlu müşteriler kazandık.

Ben başarılı bir özgeçmişe sahip bir hemşehrinizim ve başladığım her işte mutlaka ses getirdim. Özgeçişim ile ilgili tüm bilgileri kişisel web sitem olan www.onurkalafat.com.tr adresinde bulabilirsiniz.

Zonguldak SEO Ajansı Olarak Mimoza Bilişim Sizlere Şu Hizmetleri Sunuyor

 • İnternette ve mobil cihazlarda bulunabilmeniz için en etkili anahtar kelimeler belirlenir.
 • Etkili anahtar kelime belirleme bir SEO sanatıdır. Burada potansiyel müşterileriniz ile sizleri yakınlaştıracak, aranma olasılığı yüksek, rekabet oranı düşük anahtar kelimeler yeni sitelerin vazgeçilmezidir.
 • Eğer daha evvel yoksa bu anahtar kelimeler çevresinde web siteniz hazırlanır.
 • İnternette ve mobil cihazlarda bulunmanız için bu anahtar kelimeler etrafında en iyi içerikler hazırlanır.
 • Web sitenizin Google search console ayarları yapılır.
 • Sitenizin takibi amacıyla Google Analitik ayarlamalarını yapılır.
 • Siteniz için ücretsiz SSL sertifikasını yükleriz
 • Dilerseniz sizin için Google benim işletmem kaydınız yaparız.
 • Tüm SEO araçları ile ayrıntılı raporlar hazırlanır.
 • Sizlere sunduğumuz hizmetin doğruluğunu test eden raporlarını sizlerle paylaşırız.

Zonguldak SEO ajansı ünvanında iddialıyız. Siz değerli Zonguldak ve ilçelerindeki hemşehrilerimiz için en iyi hizmeti sunacağımıza eminiz.

Zonguldak SEO Ajansı Sizleri İstediğiniz Yere Taşır

Web tasarım hizmetlerimize hediye olarak sunduğumuz site içi SEO hizmetlerimizi aşağıda ki bağlantıya tıklayarak inceleyiniz.

Zonguldak seo ajansı
Zonguldak seo ajansı

About the Author

Leave a Comment

submit loader