1 Numara Blockchain Kursu

Blockchain Kursu
88 / 100 SEO Score

Blockchain kursu almak istiyorsanız vede üstelik online olmasını istiyorsanız sizlere çok iyi bir haberimiz var. İlk önce hayatımda belki ilk defa yaşadığım bir süreç ile bu sektöre nasıl girdiğimi ve bende uyandırdığı heyecanı anlatarak başlamak istiyorum. Ben İngilizce ve bilişim teknolojileri kökenli bir arkadaşınızım. Boş zaman aktivitesi olarak değerlendirdiğim web tasarım ve SEO işlerimin yanında yeni trend teknolojileri takip etmek her zaman ilgi alanım oldu. 2011 yılında Chip dergisinde okuduğum (Chip dergisine bana o zaman verdiği bilgi için teşekkür ederim) Bitcoin haberi ile başlamak istiyorum. Fakat önce biraz Blochchain teknolojiisnden bahsetmek isterim.

Bitcoin ve Blockchain’in Doğuşu

Bitcoin ilk olarak 2008 yılında kendini Satoshi Nakamato olarak isimlendiren bir kişi yada grup tarafından ortaya çıkarılmıştır. Bir isim yada grup dedik, çünkü Satashi Nakamato bu Blockchain teknolojisini ortaya çıkardıktan sonra esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmuştur. Ortaya çıkardığı teknolojiyi insanliğa hediye ettiğini mailinde bildirip, yeni teknolojik gelişmeler ile ilgilenmek üzere bir süre ortalıkta olmayacağını söylemiştir. Kendisinin kim olduğu bilinmemekle beraber bir kadınmı, erkekmi, grupmu tek kişimi olduğu mechuldür.

Bitcoin ile yapılan ilk alışveriş 22 Mayıs 2010 da gerçekleşmiştir. 2010 yılında bir Bitcoin 0,06 $ iken 2020 yılında bir Bitcoin’in fiyatını aşağıdaki resimde bir bakınız.

ve dolar karşılığı ise şu şekildedir.

Bu demektir ki, Bitcoin 10 yıllık süre içerinde 138900 kat değer kazanmıştır. Bu matemetiksel olarak 2010 yılında 1 liralık Bitcoin’iniz olsaydı bugünkü değeri 138900 TL olacaktı. 2010 yılında hatırlıyorum 1 liraya en fazla 2 bardak çay içebilirdiniz yada 3 🙂 Şu an bir bardak içebiliyoruz. Bu demektir ki. 1 Liranızla 3 bardak çay yerine 1 Bitcoin alsaydınız. şu anda 138900 ₺ niz olurdu. Bu parayı istediğiniz gibi değerlendirebilirdiniz.

Blockchain ve Bitcoin Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Her nekar Bitcoin yada (birazdan bahsedeceğim) Ethereum ve diğer altcoinler zaman içerisinde bu denli değer kazansada bu sektörü bir yatırım aracı olarak görmemelisiniz. Bunun nedeni Bitcoin vd.leri yeni bir para icadı olduğundan çok değişkenlik gösteriyor. Bu nedenle 1 gecede tüm servetinizide kaybedebilme riskiniz var.

Yapacağınız Şudur

Bu sektörü öğrenmeye ve merak etmeye eğilimli olun. Örneğin yukarıda bahsettiğim 2011 yılında Chip dergisinde okuduğum haberi dikkate alış noktam farklı olsa idi ? Ne olurdu. O zamanlar Bitcoin fiyatı 0,50 $ ortalamasında idi. Yani 2 bardak çay fiyatı. Yada 2 ekmek fiyatı diyelim. Merak edip üzerine gitmiş olsadım (dergide yazan fiyatının stabil olmaması haberi 😀 ) ile kendimi meşgul etmeyip öğrenseydim, belkide bir uzay seyahatine hak kazanacak para sahibi olabilirdim (bugün yada 2018 de)

Ben şu an cebimde 100 ₺ param varsa bunu çok uzun vade deneme maksadı ile Bitcoin yada Ehereum yada başka bir altcoin üzerinde denerim. Fakat asla 10000 ₺ mi yatırmam. En azından bugünkü ekonomik koşul yada bilgim ile. Fakat şu an devam ettiğim gibi sektörü ve geliştiriciliği öğrenmeye devam ederim.

Bitcoin ve Blockchain ile Tanışma – Blockchain Kursu

Blockchain Kursu
Blockchain

İlk paragrafımda bahsettiğim bu sektöre hayatımda en fazla eğlendiğim dediğim bir aktivite ile başladığımı belirttim. Bu alanda Network organizsayonu düzenleyen bir grup bana hediye olarak 5 yıldızlı bir otelde herşey dahil vede üstelik ücretsiz bir tatil teklif etti. Tabi kaçırmadan gittim. Ve döndüğümde sektör ile çalışmalarıma başladım. Gerçekten çok eğlenceli bir tatildi. Bana sağlanan imkan için tekrardan teşekkür ederim. İlk önce alışık olduğum bir online kurs yerinden takip ettim. Fakat Blockgeeks sitesi ile karşılaşınca herşey bir anda değişti. Sistemi bu aşağıdan tıklayarak inceleyebilirsiniz. İşte 1 numara Blockchain Kursu

Blockgeeks: Blockchain Courses and Education

Sistem sizlere 1 haftalık ücretsiz üyelik veriyor. Bu süreçte ve devam eden her çalışmanızda block lar kazanıyorsunuz. Kazandığınız blocklar ile bir haftalık çalışmanız sonucunda yıllık üyelikte % 40 indirim alıyorsunuz.

Takip ettiğiniz dersler, kurslar, sorduğunuz sorular, yaptığınız yorumlar, paylaşımlarınız vs. bunların hepsinden block kaznıyorsunuz ve bloklar 2048 olduğunda (1 günde 2048 blok kazanabilirsiniz) size 90000 Satoshi karşılığı Bitcoin (satoshi ve bitcoin güncel tutarları için Google kullanın) Etherium ve altcoin sağlıyor (Alt coin yakında eklenecek) Tek bilmeniz gereken kursları takip edecek kadar İngilizce konuşabilmeniz. Örneğin şu anki kurda ortalama ayda;

4 dolar karşılığı Bitcoin

4 Dolar karşılığı Ethereum

ve eklenecek olan altcoin kazanabiliyorsunuz.

Bunlardan her ay 1’er adet talep edip Bitcoin cüzdanınıza yada Ethereum hesabınıza aktarılıyor.

Kurslar ve içerik çok bilgilendirici. Daha evvelden kodlama bilginiz varsa 40 gün içerisinde bir Block zincir geliştiricisi olunabileceğini İnternetten okudum. Kurslar içerisinde kodlama dersleride mevcut. Her hafta yeni kurslar ve içerikler ekleniyor. Affiliate edinip başkalarını üye yapıp % 20 komisyon alabiliyorsunuz. Blockgeeks i bu sektörde en iyi yapan faktör Blockchain Kurs ları alanında niş bir çalışmada olmaları yani sadece Blockchain Kursu çalışmalarıdır.

Şimdi ben 2011 yılında ki akılsızlığımdan edindiğim tecrübe ile merak arzumu pozitif yönde kat ve kat değerlendirmekteyim. Sizleri Blockgeeks ve Blockchain dünyasına bırakıp orada buluşmak dileği ile sevgi ile selamlıyorum.

Blockgeeks: Blockchain Courses and Education

Elazığı ilimizde meydana gelen depremden dolayı Tüm Elazığ ve çevresine sabır ve metanet dilemekteyim. Elele verince tüm zorlukların üstesinden geleceğiz.

About the Author

Leave a Comment

submit loader